Ubezpieczenie kaucji i oc skippera

Kiedy wybieracie się w rejs czarterowanym jachtem pamiętajcie o ubezpieczeniu. Tym na poważniejsze wypadki z udziałem innych jachtów lub mariny i tym na drobniejsze uszkodzenia na pokładzie jachtu, który wynajmujecie. Konieczność solidarnego pokrycia kosztów szkody może popsuć cały urlop i relacje załogantów. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wykupione przed rejsem ubezpieczenie czarteru.

ubezpieczenie oc skippera pantaenius

USZKODZENIA NA WYNAJMOWANYM JACHCIE – UTRATA KAUCJI

A uszkodzić własny jacht jest łatwo, bo osób na pokładzie zwykle jest sporo i nie zawsze są to doświadczeni żeglarze. Dlatego najczęściej zdarzającą się niespodzianką na koniec czarteru jest utrata kaucji. Czasami w przedwakacyjnej euforii przeoczymy przy odbiorze sprzętu uszkodzenia dokonane przez jego wcześniejszych użytkowników. Może się też zdarzyć nieuczciwy armator, który zatrzymane kaucje traktuje jak dodatkowy zarobek. Kaucję najczęściej traci się przez porysowany kadłub, uszkodzone luki, na które ktoś nieszczęśliwie nadepnął, popsute zawiasy, zapchane toalety, wkręcone w śrubę liny, podarte żagle czy bezpowrotnie stracone kotwice, korby i pontony.

Jeśli armator zatrzyma kaucję w całości lub częściowo z powodu uszkodzenia powierzonego nam jachtu, mamy możliwość odzyskania zatrzymanej kwoty, jeśli ubezpieczymy się przed wyjazdem. W Pantaenius ubezpieczenie Kaucja Plus można wykupić nawet na 1 dzień przed rozpoczęciem podróży. Możesz ubezpieczyć kaucje do wysokości 20 000 Euro. Co więcej, armator nie musi nawet wiedzieć, że jesteśmy ubezpieczeni – w ten sposób nie zachęcimy go do nadużyć.

ubezpieczenie kaucji pantaenius

ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA SKIPPERA

Skipper, w związku z pełnioną funkcją, w razie wyrządzenia szkody przez prowadzony jacht jest narażony na bardzo wysokie koszty. W praktyce w razie poważnego wypadku kapitan ryzykuje nawet utratę własnego majątku. Skipperzy pływający zarówno prywatnie jak i zawodowo, mogą ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich czyli innych jednostek, mariny i własnych załogantów. OC Skippera Pantaenius obejmuje ochroną kapitana wraz z załogą i działa także podczas pływania pokładowym pontonem oraz korzystania z jachtowego sprzętu do sportów wodnych.

oc skippera

Z tej polisy można skorzystać wtedy, gdy nie zabezpieczy nas ubezpieczenie czarterowanego jachtu. Może on bowiem w ogóle nie posiadać OC, albo posiadać je w wersji minimalnej. Nawet jeśli czarterujący pokaże polisę, może być napisana w obcym języku lub tak zawiła, że i tak nic z niej zrozumiemy. Po szkodzie może się okazać, że nie ma ochrony i pokrycia skutków wyrządzonej innym straty. Ważne, aby pamiętać, że ubezpieczenie OC skippera nie pokryje szkody dotyczącej jachtu, który czarterujemy!

ubezpieczenie kaucji - polish charter agency

KOMPLEKSOWA OCHRONA CZARTERU

Korzystając z ubezpieczenia czarteru, możesz cieszyć się spokojem podczas swojej morskiej przygody, wiedząc że jesteś odpowiednio zabezpieczony. Nie warto ryzykować i lekceważyć konieczności posiadania takiego ubezpieczenia – to inwestycja w bezpieczne i komfortowe pływanie.

Zadbaj o siebie i swoją własność podczas rejsu czarterowego. Wybierz ubezpieczenie czarteru jako niezbędny element Twoich przygotowań przed wypłynięciem na morze.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 792 132 441 lub emailem na biuro@polishcharteragency.pl
Doradzimy najrozsądniejsze rozwiązanie ubezpieczeniowe.

W celu złożenia zamówienia na konkretny produkt ubezpieczeniowy proszę skorzystać z odnośników umieszczonych poniżej.

OC skippera

Zapewnij sobie spokój i bezpieczeństwo podczas Twojego rejsu. Skorzystaj już teraz!

Ubezpieczenie kaucji

Zabezpiecz swój depozyt i ciesz się beztroskimi wakacjami na morzu!