Czarter jachtów Bahamy

Czarter jachtów na Bahamach

Czarter jachtów na Bahamach

Piraci z Karaibów mieszkali właśnie na Bahamach! Czyż to nie romantyczne? Tak samo romantyczna może być wyprawa na żeglowanie po Bahamach. Gwarantowana słoneczna pogoda, doskonałe warunki do żeglugi, luksusowe mariny i bezludne wyspy – raj na Ziemi, który koniecznie trzeba zobaczyć!

Dlaczego warto rozważyć wynajem jachtów na Bahamach?

Bahamy to niezwykłe miejsce – jedno z niewielu na Ziemi, w którym można jednocześnie cieszyć się obecnością dziewiczej przyrody, jak i bardzo wysokim luksusem hoteli, restauracji, marin i wyposażenia plaż. To swoiste połączenie dwóch, wydawałoby się odległych, światów, ma w sobie coś magicznego. Jeśli dodamy do tego bardzo różnorodną linię brzegową, romantyczne zatoczki, puste plaże, do których nie da się dotrzeć od strony lądu, przejrzystą wodę Morza Karaibskiego, to bez trudu zobaczymy idealne warunki na wakacje marzeń. Wynajem jachtów na Bahamach daje też okazję do nurkowania i wędkowania.

Do dyspozycji żeglarzy jest kilkanaście marin, a także liczne kotwicowiska i boje.

Jakie są warunki do żeglugi na Bahamach?

Bahamy są częścią Archipelagu Wysp Karaibskich. Leżą na północ od Haiti i Kuby, na południe od Florydy. Przez cały rok jest tam bardzo ciepło, a latem nawet gorąco. W najchłodniejszych miesiącach na początku roku średnia temperatura wynosi 24°C, czyli mniej więcej tyle, ile u nas w lipcu. Natomiast w sezonie letnim na Bahamach panują prawdziwie tropikalne upały ze średnią temperaturą 31°C.

Na Bahamach wieją pasaty z kierunku wschodniego. Ich siła rzadko przekracza 6° w skali Beauforta. Wyjątkiem jest okres huraganów, kiedy silne wiatry całkowicie uniemożliwiają żeglowanie. Trasy żeglugowe przebiegają po zawietrznych stronach wysp – tu można żeglować spokojnie, ciesząc się widokiem na bajeczne plaże i bezkresny błękit oceanu.

Czarter jachtów Bahamy – kiedy jest sezon na żeglowanie na Bahamach?

Mimo iż czarter jachtów na Bahamach teoretycznie możliwy jest cały rok, najlepszy sezon na żeglowanie na Bahamach przypada na nasz sezon zimowy. Latem na Bahamach występuje bardzo wysokie ryzyko huraganów i stanowczo odradzamy czarter jachtu w tym okresie. Chociaż teoretycznie lato na Bahamach trwa od maja do listopada, to „sezon na huragany” notuje się od czerwca do października. Wówczas występuje ich najwięcej.

Jeśli chcesz wybrać się na żeglowanie na Bahamach, potrzebujesz wskazówek, pomocy w wynajmie jachtu i opracowaniu trasy rejsu, zachęcamy do kontaktu z nami – zadzwoń lub napisz!

Czartery jachtów Bahamy – popularne bazy czarterowe

Czarter jachtu w Abaco możliwy jest w The Conch Inn Marina – to jedna z popularniejszych i chętniej wykorzystywanych baz czarterowych na Bahamach. Turyści doceniają zwłaszcza wysoki poziom obsługi, a także samych jachtów. Nie da się też nie wspomnieć o bardzo dobrych warunkach żeglugowych, dużej dostępności wysp, także bezludnych, z licznymi zatoczkami i jaskiniami. Czarter jachtów w Abaco jest celem wszystkich prawdziwych żeglarzy.

Druga popularna baza czarterowa to Palm Cay Marina – Nassau na wyspie New Providence. Jednym z jej atutów niewątpliwie jest bliskość lotniska. Czarter jachtów w Nassau obejmuje zarówno możliwość pływania ze sternikiem, jak i bez. Ciekawostką jest, że to właśnie w Nassau swoją siedzibę mieli osiemnastowieczni piraci. Na Bahamach do dziś krążą legendy o ukrytych przez nich skarbach. Penetracja nadmorskich jaskiń może więc być połączona z szukaniem spadku po nich, na którego znalezienie liczy niejeden żeglarz.

Chcesz wynająć jacht na Bahamach? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki jachtów online.

Jak dostać się z Polski na Bahamy

Jeśli czarter jachtów zostanie zatwierdzony, trzeba dostać się na Wyspy Bahama. Najwygodniej jest wykorzystać do tego celu drogę lotniczą.

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów na Bahamy, ale można się tam dostać z jedną przesiadką. Średni czas podróży to jedna doba. Czasem wydłuża się do trzydziestu godzin, ale bywa też, że jest krótszy.

Docelowe lotnisko to Nassau – stolica Bahamów. Jeśli chodzi o międzylądowania, to mogą odbyć się zarówno w Europie, jak i po drugiej stronie Atlantyku. Bardzo popularnym lotniskiem transferowym jest Miami na Florydzie.

Polscy turyści nie muszą starać się o wizę przy wjeździe na Bahamy, ale muszą mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Muszą też wykazać, że mają środki finansowe na czas pobytu oraz opłacony lot powrotny.

Wygodne połączenia z lotnisk polskich na Bahamy można znaleźć w naszej wyszukiwarce lotów.