Czarter jachtów Meksyk

Czarter jachtów w Meksyku

Czarter jachtów w Meksyku

Chcesz przeżyć przygodę życia? Wyczarteruj jacht w Meksyku! Rejs po ciepłych wodach Atlantyku lub Pacyfiku, nurkowanie, pływanie, lokalne tawerny, bajeczne plaże z palmami kokosowymi – to wszystko czeka na Ciebie! Meksyk to piękny kraj i nie może go zabraknąć na liście Twoich wakacyjnych destynacji.

Czarter jachtów w Meksyku? Tak! Meksyk to nie tylko kaktusy!

Kojarzony z Majami, Inkami, charakterystycznymi pustynnymi kaktusami i oczywiście Tequilą Meksyk potrafi zaskakiwać. Mało kto zastanawia się nad tym, że to kraj położony nad aż dwoma oceanami! Urozmaicona linia brzegowa jest dużym atutem Meksyku. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę ciepły klimat (Meksyk jest bliskim sąsiadem Karaibów, na których lato nigdy się nie kończy) i bardzo dobrze przygotowane mariny stanie się jasne, że czarter jachtów w Meksyku może być początkiem pięknej przygody w tym kraju. Warta uwagi jest zwłaszcza mało znana Riviera Meksykańska i najpopularniejszy w tym regionie kurort meksykański – Acapulco? Czyż to nie brzmi egzotycznie?

Żeglowanie w Meksyku można zaplanować też na przeciwległym wybrzeżu. Dobrym miejscem na początek rejsu będzie półwysep Jukatan.

Kiedy jest najlepszy czas na żeglowanie w Meksyku?

Trudno ustalić jedną odpowiedź na to pytanie, Meksyk bowiem jest dość rozległym krajem, położonym w co najmniej dwóch strefach klimatycznych. Dodatkowo wschodnie i zachodnie wybrzeże mają skrajnie różne warunki pogodowe.

Ogólnie warto pamiętać, że:

– cieplej jest na południu i w sezonie letnim, co nie oznacza, że zimą zamarzniemy, w końcu to Meksyk, kraj położony blisko równika,

– sezon letni to pora deszczowa, co wcale nie oznacza, że deszcze padają bez przerwy, ale trzeba się liczyć z możliwością ich pojawienia, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu,

– od września do października wschodnie wybrzeże Meksyku nawiedzają huragany. Nie są tak silne, jak na Karaibach, nie utrudniają funkcjonowania na lądzie, ale żeglowanie przy silnym wietrze nie jest najlepszym pomysłem, szczególnie dla początkujących żeglarzy,

– woda w oceanach jest ciepła (szczególnie z punktu widzenia turysty z polski) przez cały rok.

Jeśli masz problem z wyborem najlepszego terminu wyprawy do Meksyku lub nie wiesz, na jaki jacht się zdecydować, napisz do nas lub zadzwoń! Odpowiemy na wszystkie pytania, zarezerwujemy jacht i zaplanujemy najlepszą trasę na żeglowanie w Meksyku.

Popularne bazy czarterowe w Meksyku

Marina CostaBaja w La Paz, położna nieopodal Baja California to baza czarterowa dla osób, które żeglowanie w Meksyku chcą połączyć z prawdziwym wypoczynkiem. Czarter jachtów w tym regionie Meksyku to gwarancja idyllicznych wakacji – dużo tu zatoczek, wysepek, marin i kotwicowisk, plaż i pięknych widoków. Ogólnie to bardzo spokojny i raczej cichy fragment Meksyku. Można tu sobie zaplanować niespieszny rejs po okolicznych wyspach. Znajdzie się czas na zwiedzanie i nurkowanie.

Czarter jachtów w Cancun na półwyspie Jukatan obsługuje Marina Las Velas. Żeglowanie po wodach Atlantyku można połączyć ze zwiedzaniem stanowisk archeologicznych, na których odkryto pozostałości po cywilizacjach Majów i Inków.

Samo Cancun jest stosunkowo nowym i bardzo nowoczesnym portem. Infrastruktura żeglarska stoi tu na bardzo wysokim poziomie.

Chcesz wynająć jacht w Cancun lub La Paz? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki jachtów online.

Jak dostać się z Polski do Meksyku?

Oczywiście najwygodniej drogą lotniczą i tu mamy bardzo dobrą informację dla osób, które zdecydują się na czarter jachtu w La Paz lub w Marina Las Velas położnej nieopodal Cancun. Zarówno w Cancun jak i w La Paz znajdują się bowiem międzynarodowe porty lotnicze, co znacząco ułatwia podróż na żagle w Meksyku. Z lotniska do mariny najwygodniej będzie dostać się wynajętym na lotnisku samochodem.

Niestety jest i gorsza wiadomość. Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Meksyku. Trzeba liczyć się z koniecznością przesiadki. W Europie wypada ona najczęściej w Madrycie, Frankfurcie lub Zurychu. W Stanach Zjednoczonych będziemy się przesiadać w Miami lub Atlancie.

Podróż do Meksyku może trwać nawet ponad dobę. Przy planowaniu lotu i rezerwacji biletu warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też na jego długość. Czasem warto dopłacić kilkaset złotych, by skrócić czas podróży np. o 10 godzin. Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki lotów, a w razie pytań do kontaktu.