Czarter barek turystycznych

Czarter barek turystycznych

Wakacje na barkach

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na barce? Bo to coś zupełnie odmiennego niż jakakolwiek inna forma odpoczynku. Chociaż można pływać tylko po wodach śródlądowych, rejs barką zapewnia maksimum wolności przy minimum wysiłku.

Nowa forma odpoczynku na wodzie – wakacje na barce

Interesuje cię czarter barki? Musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

– barką nie można pływać po morzu, służy wyłącznie do żeglugi śródlądowej:

– barki można wynajmować bez patentu – wystarczy krótkie szkolenie, by móc pływać po rzekach, jeziorach i kanałach”

– barka to inaczej houseboat, czyli luksusowy dom na wodzie, czarter barki nie jest więc rodzajem surwiwalowych wakacji – to raczej sposób na niespieszny rejs w ustalonym kierunku. Na barce jest nawet łazienka z prysznicem i ciepłą wodą!

– barką można pływać tylko w dzień i tylko przy dobrej widoczności. Nie można pływać po zachodzie słońca:

– pływanie barką jest bezpieczne – dno jest płaskie, więc pływanie nawet przy wietrze, nie powoduje choroby morskiej. Barka jest bardzo stabilnym środkiem transportu wodnego, idealnym dla początkujących:

– przed pierwszym zaokrętowaniem na barce trzeba przejść krótkie szkolenie, po nim wszystko stanie się jasne.

czarter barki wygląd


Znamy wszystkie tajemnice barki turystycznej i chętnie ci je zdradzimy

Jak wygląda barka?

Słowo „barka” często kojarzy się z czymś topornym, niesterownym i przeznaczonym raczej do spławiania towarów niż przewozu ludzi. Tymczasem nowoczesne barki rzeczne turystyczne są wizualnie bardzo lekkie i zgrabne. Zasługują raczej na miano luksusowych łodzi, jednak płaskie dno wyraźnie wskazuje, że mamy do czynienia z barką.

wynajem barki turystycznej

Co znajduje się w środku barki?

Wszystko, co jest potrzebne na ekskluzywny rejs.

Sercem każdej barki jest obszerny i jasny salon, najczęściej znajduje się on w części środkowej, nieco wyższej od reszty. Znajdą się też kabiny z wygodnymi miejscami do spania i szafkami do przechowywania rzeczy osobistych.

czarter barki wnętrze

Oczywiście są też toalety i wygodne łazienki z prysznicami, a także kuchnie wyposażone we wszystko, co niezbędne w danym rejonie. Jeśli np. we Francji zechcemy połowić lub odkupić świeżo złowione ostrygi, w kuchni znajdziemy nóż do ostryg.

wynajem barki - toaleta

Jest też wyposażenie standardowe, a więc kuchenka gazowa, zlew z ciepłą i zimną wodą oraz lodówka. Na większych barkach są też piekarniki.

czartery barek układ kabin

Jak steruje się barką?

Ogólnie bardzo łatwo i dlatego czarter barek turystycznych nie wymaga uprawnień. Barki rzeczne zazwyczaj mają dwa koła sterowe, jedno na zewnątrz, drugie w środku. Dzięki temu można pływać niezależnie od pogody. Gdy jest słońce, sterowanie można połączyć z opalaniem się. W czasie deszczu natomiast nie trzeba rezygnować z przepłynięcia zaplanowanego odcinka – można sterować kołem znajdującym się wewnątrz barki. Samo sterowanie przypomina prowadzenie samochodu – kręcimy kołem (kierownicą) w tę stronę, w którą chcemy skręcić.

wynajem barki jak sterować

Jak jest napędzana barka?

Barki rzeczne na wynajem mają własny napęd w postaci silnika spalinowego o niewielkiej mocy maksymalnie 50 KM. Im mniejsza barka, tym mniejsze zużycie paliwa. W tych największych zużywa się około pięciu litrów na godzinę. Nowością są także barki napędzane silnikiem elektrycznym – potrafią przemieszczać się cały dzień bezszelestnie.


Wakacje na barce w Europie – popularne kierunki

Czarter barek w Europie możliwy jest obecnie w siedmiu krajach. W każdym z nich możemy zarezerwować dla ciebie barkę. Wolisz ciepłe południe Europy, czy preferujesz mniej obleganą północ?

Czarter barek – Francja

Francja to obecnie najpopularniejszy kraj na wynajem barki. Jest tu aż osiem regionów, w których można udać się na niespieszny rejs barką po Francji:

– Dolina Lot,

– Burgundia,

– Bretania,

– Alzacja i Lotaryngia,

– Franche Comte,

– Gaskonia i Akwitania,

– Ardeny,

– Canal du Midi i Camargue.

Wynajem barki we Francji najlepiej zaplanować na miesiące letnie, kiedy pogoda najbardziej sprzyja odpoczynkowi. Jeśli jednak chcemy uniknąć tłoku, musimy pamiętać, że szczyt sezonu turystycznego we Francji przypada na sierpień i wykluczyć z planów pierwszą połowę tego miesiąca. Cały sezon jest dość długi – zaczyna się w kwietniu i kończy w październiku.

We Francji można wynająć luksusowe barki dowolnej wielkości, od małych, przeznaczonych dla dwóch osób, do całkiem sporych, na których zmieścimy dwunastoosobową ekipę.

Czarter barek – Holandia

W Holandii można sobie wynająć barkę w okolicach Amsterdamu i cieszyć się powolnym pływaniem po rzekach i kanałach wśród pól tulipanów. Sezon na pływanie jest tu krótszy niż we Francji.

Wynajem barki w Holandii najlepiej zaplanować na miesiące wakacyjne. Nie tylko jest najcieplej, ale też mamy szansę wziąć udział w ciekawej imprezie kulturalnej – w tym czasie są one organizowane w wielu miastach znajdujących się na trasach rejsów barek.

Barki w Holandii nie są może tak popularne, jak jachty, ale z roku na rok ich zwolenników przybywa.

Czarter barek – Włochy

Nie ma chyba drugiego bardziej romantycznego miejsca na wynajem barki niż Włochy. Powód jest prosty – będziemy pływać po Wenecji! To miasto z kanałami zamiast ulic budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia i jest marzeniem wielu zakochanych.

Laguna wenecka i czarter luksusowej barki brzmi jak bardzo dobry plan na podróż poślubną. Można go zrealizować od kwietnia do października, ale – podobnie jak we Francji – jeśli nie lubimy typowo turystycznego tłoku, lepiej omijać wakacyjny szczyt sezonu.

Czarter barek – Niemcy

Wakacje na barce niedaleko domu? Wynajem barki w Niemczech tuż za naszą zachodnią granicą może się okazać idealnym rozwiązaniem. Meklemburgia i Brandenburgia to dwa regiony, w których możemy pływać barką po wodach śródlądowych od maja do września. Bardzo popularne do żeglugi barką jest jezioro Muritz.

Z oczywistych powodów sezon na pływanie barką trwa tu krócej niż na południu Europy. Najcieplej jest w miesiącach wakacyjnych i te są najbardziej godne polecenia. W Niemczech nie ma dużego tłoku, jeśli chodzi o ruch turystyczny, więc można śmiało zarezerwować termin na pływanie barką w lipcu lub sierpniu.

Czarter barek – Irlandia

Wynajem barki w Irlandii najlepiej zaplanować na miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień.

Irlandia leży na podobnej szerokości geograficznej co Polska, jednak ze względu na wyspiarski charakter kraju i wpływ prądów morskich klimat jest tu nieco chłodniejszy, dlatego sezon trwa krócej. Co nie znaczy, że nie można wynająć barki w maju lub we wrześniu, jednak wówczas trzeba się liczyć z nieco niższymi temperaturami, zwłaszcza w nocy. Mimo to rejs rzeką Shannon na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Czarter barek – Anglia

Wynajem barki turystycznej to doskonały sposób na odkrywanie uroków Anglii z zupełnie nowej perspektywy. Kraj ten obfituje w malownicze kanały, rzeki i jeziora, które stanowią idealne tło dla niezapomnianych rejsów barką.

Jednym z najpopularniejszych obszarów do czarteru barek turystycznych w Anglii jest Norfolk Broads. Te urocze kanały i rzeki o długości ponad 200 kilometrów oferują bogactwo przyrody, urokliwe miasteczka oraz wiele atrakcji turystycznych. Płynąc wzdłuż Norfolk Broads, można podziwiać malownicze krajobrazy, obserwować dziką faunę oraz odwiedzać tradycyjne puby nad brzegiem.

Waterfront Benson to kolejna fascynująca destynacja dla miłośników czarteru barek turystycznych w Anglii. Położone nad rzeką Tamizą urokliwe miasteczko oferuje doskonałe warunki do rozpoczęcia pływania wodami tej malowniczej rzeki. Waterfront Benson zachwyca nie tylko swoją okolicą, ale także bogatą historią i atmosferą nadbrzeżnych pubów i restauracji. Płynąc barką turystyczną w okolicach Waterfront Benson, można podziwiać piękne widoki, odwiedzić lokalne atrakcje oraz zanurzyć się w uroku angielskiego krajobrazu nad rzeką Tamizą. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokojnego i relaksującego wypoczynku na wodzie, które z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia z podróży po Anglii.

Jeśli chodzi o najlepszy sezon na czarter barek turystycznych w Anglii, to zdecydowanie warto rozważyć podróż w okresie od wiosny do jesieni. Wtedy warunki pogodowe są najbardziej korzystne, a temperatura umożliwia komfortowe pływanie i zwiedzanie. Wiosną i jesienią można również uniknąć tłumów turystów, co pozwala na spokojne i relaksujące doświadczenie na wodzie.

Czarter barek turystycznych w Anglii to niezwykła przygoda, która pozwala odkryć piękno kraju z zupełnie nowej perspektywy. Norfolk Broads i Kanał Łaciński to tylko niektóre z fascynujących destynacji, które warto odwiedzić podczas rejsu baryką turystyczną. Wybierając się na pływanie, warto pamiętać o sezonie od wiosny do jesieni, kiedy warunki pogodowe sprzyjają komfortowej podróży. Dzięki czarterowi barki turystycznej można przeżyć wyjątkowe chwile na wodzie w sercu Anglii.

Czarter barek – Szkocja

Czarter barek turystycznych w Szkocji to wyjątkowy sposób na odkrywanie uroku tego kraju ze wodnej perspektywy. Jednym z popularnych obszarów, w których można wynająć barki na wodach szkockich, jest słynny Kanał Caledoński. Ten historyczny szlak wodny oferuje malownicze krajobrazy, bogatą kulturę oraz możliwość eksploracji zarówno terenów wiejskich, jak i miejskich.

Sezon na czarter barek turystycznych w Szkocji zazwyczaj trwa od wiosny do jesieni. Najlepszy okres, aby wyruszyć w podróż barką, to przeważnie od maja do września, kiedy warunki pogodowe są łagodne i sprzyjające turystyce wodnej. Latem można cieszyć się długimi dniami, czystymi wodami jezior oraz pięknymi widokami szkockich krajobrazów.

Wynajęcie barki turystycznej w Szkocji to idealny sposób na eksplorację tego fascynującego kraju, połączenie kontaktu z przyrodą i historią oraz stworzenie niezapomnianych wspomnień z wyjątkowej podróży wodnymi szlakami Szkocji.

Czarter barek – Belgia

Czarter barki turystycznej w Nieuwpoort to idealna okazja, by zanurzyć się w atmosferze nadmorskiego miasteczka i cieszyć się niezapomnianymi widokami od strony wody. Jednym z popularnych obszarów, gdzie można wynająć statek w Nieuwpoort, są malownicze kanały, które przecinają miasto i prowadzą do urokliwych okolicznych miejscowości. Pływając po tych wodach, można podziwiać tradycyjną belgijską architekturę, malownicze krajobrazy oraz urokliwe porty rybackie. Sezon na czarter barek turystycznych w Belgii zazwyczaj trwa od wiosny do jesieni. Najlepszy okres na wyruszenie w podróż barką to przeważnie od maja do września.

Barka barce nierówna – rodzaje barek na wynajem

Chcesz popływać barką po Europie? Zobacz, jakie rodzaje barek na ciebie czekają. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane modele.

Barki Penichette

Czarter barek Penichette można polecić każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania. Barki Penichette są bowiem bardzo proste w prowadzeniu. Mają charakterystyczny podłużny kształt, płaskie dno, własny napęd i zewnętrzny taras. Są kwintesencją prostoty połączonej z luksusem i bezpieczeństwem.

Barki Penichette można spotkać we wszystkich wyżej wymienionych lokalizacjach. Najwięcej jest ich – z oczywistych powodów – we Francji. Tu znajdziemy każdy typ barki Penichette. W innych krajach wybór może być ograniczony, ale nadal nie powinno być problemu ze znalezieniem barki dopasowanej do potrzeb. Barki Penichette mogą pomieścić nawet dwanaście osób.

czarter barki penichette

Barki Europa

Wyglądem przypominają luksusowe łodzie motorowe, ale ich konstrukcja i sposób pływania jednoznacznie wskazują na barkę. Ich cechą charakterystyczną jest niski dolny pokład, z którego można łowić ryby lub wejść do wody.

Barki Europa mogą pomieścić do ośmiu osób. Są bardzo popularne w Holandii i Niemczech. Średnie modele można spotkać też we Francji i Włoszech.

Czarter barki Europa

Barki Linssen Grand Sturdy

Ten typ barek dzięki mobilnemu zadaszeniu bimini top łatwo rozpoznać z daleka. Bardzo stabilna i bezpieczna barka, polecana między innymi rodzinom z dziećmi. Ten typ barki najłatwiej spotkać we Francji i Irlandii. Średniej wielkości barka Linssen Grand Sturdy może pomieścić do sześciu osób.

czarter barki Linssen

Chcesz spędzić wakacje na barce? Z nami zaplanujesz je najlepiej!

Mamy duże doświadczenie w organizowaniu wakacji na wodzie. Współpracujemy z bazami czarterowymi na całym świecie i wiemy, co lubią nasi klienci. Zaproponujemy ci lokalizację i trasę dopasowaną do twoich potrzeb i umiejętności, a także zasobności portfela.

Wakacje na barce, którą dla ciebie zarezerwujemy, na pewno będą niezapomniane.

Dlaczego? Bo barka będzie dokładnie taka, jakiej potrzebujesz. Nie będziemy próbowali cię przekonać, że wiemy lepiej – zaproponujemy różne rozwiązania, ale ty podejmiesz decyzję. To twój pierwszy rejs barką? Odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości, nauczymy, czego trzeba. Zrobimy wszystko, żeby to był udany debiut.

Opracujemy trasę rejsu z uwzględnieniem miejsc, które chcesz zobaczyć lub zaproponujemy własne ciekawe rozwiązania, jeśli nie masz żadnego pomysłu. Weźmiemy pod uwagę potrzeby wszystkich uczestników rejsu, także tych najmłodszych. Jeśli kochasz Francję, nie będziemy cię przekonywać, że Holandia jest podobna. Wiemy, że nie jest.

Cena, którą ci zaproponujemy, będzie dobrze odzwierciedlała jakość i poziom naszych usług. Na pewno nie uznasz jej za wygórowaną.

Chcesz dostać wstępną ofertę? Wypełnij formularz czarterowy, a dostaniesz od nas listę barek, które spełniają twoje kryteria. Dołączymy zdjęcia, żeby nie było miejsca na żadne wątpliwości.

Masz dodatkowe pytania, a może po prostu wolisz bardziej bezpośrednią relację niż za pośrednictwem formularza? Zadzwoń do nas lub napisz. Proponujemy ci kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą jednego z dwóch popularnych komunikatorów – WhatsApp lub Messenger.

Jeżeli wolisz wyszukać i zarezerwować barkę osobiście – śmiało skorzystaj z naszych wyszukiwarek dostępnych powyżej!