Czarter jachtów Portugalia

Czarter jachtów w Portugalii

Czarter jachtów Portugalia – co i jak?

Jeśli żeglowanie po Atlantyku, to na pewno wybierzesz czarter jachtów w Portugalii! Ciekawa linia brzegowa, dobre warunki zarówno dla początkujących, jak i wprawionych w nawigowaniu po falach żeglarzy, a przy tym idealna pogoda od maja do listopada. Portugalia kusi żeglarzy nie tylko oceaniczną bryzą.

Dlaczego warto wybrać się na żeglowanie po Portugalii?

Można się spierać, czy Portugalia to koniec Europy, czy też jej początek, ale jedno jest pewne – żeglowanie po Portugalii oznacza w praktyce rejs po wodach Atlantyku. Na pewno będzie inaczej niż na morzach śródlądowych. I choćby z tego powodu warto wybrać Portugalię na cel wakacyjnego wypoczynku na jachcie.

Portugalia to bardzo niejednorodne wybrzeże, co tylko dodaje temu krajowi uroku. Mamy tu więc i bardzo wysokie klify ze skalistymi zatoczkami, w których chętnie ukrywają się zakochani, jak i długie, piaszczyste plaże idealne do typowego letniego wypoczynku.

Co jeszcze znajdziemy w Portugalii? Niewielkie, bardzo klimatyczne miasteczka, długie pasma górskie pełne lasów i potoków, gaje oliwne i wszechobecną ciszę. A jeśli zapragniemy rozrywki, na pewno dostarczy ją jedna z nadmorskich miejscowości. Tu nietrudno o dobrą zabawę i pyszne jedzenie. Kuchnia portugalska, mimo iż jest bliską sąsiadką hiszpańskiej, nie ma z nią wiele wspólnego – trzeba koniecznie posmakować lokalnych specjałów, by poznać różnice.

Kiedy jest najlepszy czas na czarter jachtów w Portugalii?

Portugalia leży na południu Europy, więc nietrudno zgadnąć, że sezon na żeglowanie trwa tam długo. Można zacząć już w maju i pływać aż do listopada. Nawet w tym wydawałoby się jesiennym miesiącu, można liczyć na słoneczną pogodę i stosunkowo ciepłą wodę w morzu. Oczywiście dla przeciętnego Portugalczyka 17°C to niewiele, ale dla zaprawionego w pływaniu w Bałtyku Polaka całkiem sporo.

W miesiącach letnich – czerwcu, lipcu i sierpniu, w Portugalii jest najcieplej. Jeśli chodzi o temperatury, nie ma dużej różnicy między południowym, a północno-zachodnim fragmentem kraju, ale trzeba pamiętać, że im bardziej na północ, tym większe prawdopodobieństwo opadów.

Atlantycka bryza sprawia, że upały nie są dokuczliwe. Wyjątkiem jest gorący wiatr wiejący znad Afryki, który dociera do południowych regionów Portugalii. Ale nawet wtedy na wodzie upał nie jest bardzo męczący. Wiejące z zachodu pasaty nie tylko umożliwiają żeglowanie, ale też skutecznie łagodzą uciążliwości związane z wysokimi temperaturami.

Od maja do września jest najwięcej słonecznych godzin w roku, co jeszcze bardziej przemawia za żeglowaniem po Portugalii właśnie w tym czasie.

Czarter jachtów Portugalia – popularne mariny

Wynajem jachtów w Portugalii to niemal tradycja tego żeglarskiego kraju. Bazy czarterowe są nowoczesne, a ich oferta bardzo różnorodna.

Linia brzegowa w lądowej części Portugalii ma 832 km. Mariny są rozmieszczone równomiernie, tak by każdy mógł zdecydować, czy woli pływać bliżej północy, czy może raczej bliżej południa.

Czarter jachtu w Portimao to propozycja dla tych, którym bliższe sercu są wody południowe. Wartą odwiedzenia jest Marina de Portimão.

Fanom stolicy poleca się czarter jachtu Lizbona (Port of Lisbon). Miasto ma dużo ciekawych atrakcji do zaoferowania, więc wakacje na żaglach warto połączyć z przebywaniem na stałym lądzie.

Stosunkowo blisko Lizbony znajdują się jeszcze dwie popularne bazy czarterowe:

– Marina de Belém,

– Marina de Cascais.

Czarter jachtów w Porto to propozycja dla tych, którzy mają chęć popływać bliżej północnej granicy Portugalii. Marina Douro powinna zaspokoić wszystkie ich potrzeby.

Oferujemy pomoc w zaplanowaniu trasy i wyczarterowaniu jachtu w Portugalii. Jeśli żeglowanie jest Twoim hobby, a portugalskie wybrzeże kolejnym, które masz ochotę zwiedzić – skontaktuj się z nami.

Jak dostać się z Polski do Portugalii

Do wyboru są dwie drogi: lądowa i morska, przy czym ta pierwsza wydaje się nie najlepszym pomysłem. Podróż autem może potrwać nawet dwie doby. Zdecydowanie lepszą opcją jest samolot. W naszej wyszukiwarce lotów bez trudu uda się znaleźć bezpośrednie połączenia z Polski.

Lizbona, Faro i Porto to trzy miasta z portami lotniczymi, które warto wziąć pod uwagę, planując czarter jachtu w Portugalii. Leżą one nie tylko w pobliżu wybrzeża, ale też w niedużej odległości od wymienionych wyżej marin. Z lotniska do bazy czarterowej można się dostać taksówką lub wynajętym samochodem.