Czarter Turcja

Turcja

Czarter jachtów w Turcji

Długa i bardzo urozmaicona linia brzegowa – liczne wysepki, zatoczki, klimat sprzyjający żeglowaniu, moc zabytków na lądzie, jedyna w swoim rodzaju kultura i kuchnia – tak w skrócie można scharakteryzować Turcję. Wakacje pod żaglami w tym regionie Morza Śródziemnego to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaprawionych w bojach wilków morskich.

Czarter jachtów Turcja – wymarzone wakacje na Morzu Śródziemnym

Czarter jachtu z Bodrum lub Mamaris to doskonały pomysł na wakacje w Turcji lub… Grecji. Wyspy greckie są bowiem na tyle blisko, że nic nie stoi na przeszkodzie, by do którejś podpłynąć.

Jednak zatrzymajmy się w Turcji. Trudno zgadnąć, czemu wynajem jachtu w tym kraju nie jest tak popularny, jak właśnie w Grecji, Hiszpanii lub Francji. Urozmaicona linia brzegowa, nowoczesne mariny, kotwicowiska i oczywiście jachty na wynajem, to najważniejsze atuty żeglowania w Turcji. Jeśli dodamy do tego dobrze rozwinięte zaplecze gastronomiczne, z licznymi barami i tawernami w zatoczkach, to można mieć pewność, że czarter jachtu w Turcji będzie niezapomnianym wrażeniem.

A przy tym warto pamiętać, że Turcja to kraj słynący z dużej liczby starożytnych zabytków, tu naprawdę jest co zwiedzać. Warto czasem opuścić jacht i udać się w głąb lądu, by skosztować prawdziwego tureckiego życia i choćby oczami dotknąć skarbów przeszłości.

Kiedy jest najlepszy czas na żeglowanie w Turcji?

Turcja jest bezpośrednią sąsiadką Grecji i Bułgarii. Nietrudno zgadnąć, że jest tam zdecydowanie cieplej niż w Polsce, a latem nawet gorąco.

Sezon na wynajem jachtów w Turcji rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. Trzeba jednak pamiętać o wiejących w tym czasie północno-zachodnich wiatrach. Bardzo sprzyjają one żeglarzom, niemniej w miesiącach wakacyjnych potrafią wiać z prędkością około czterdziestu węzłów. To wyzwanie dla nieco bardziej doświadczonych żeglarzy. Początkującym proponuje się początek i koniec sezonu. To zresztą dobry czas na czarter jachtów na tureckim wybrzeżu. Turystów jest zdecydowanie mniej, a i upały nie są tak bardzo dokuczliwe. W lipcu i sierpniu średnia temperatura przekracza 30°C, co nawet na jachcie potrafi być męczące.

W Turcji nie tylko powietrze, ale i woda w morzu jest ciepła. Już od maja można się cieszyć temperaturą wody przekraczającą 26°C. Gratka dla tych, którzy lubią pływać nie tylko na łódce.

Początkującym żeglarzom poleca się czarter jachtów z Fethiye. To dobra okolica na nabranie wprawy w żeglowaniu.

Czarter jachtów w Turcji – najpopularniejsze bazy czarterowe

Turcja to kraj z dostępem do trzech mórz: Egejskiego, Śródziemnego i Czarnego, ale najpopularniejsze bazy czarterowe znajdują się na Morzu Śródziemnym między Izmirem a Antalyią.

Są to:

– D-Marin Turgutreis – czarter jachtu Bodrum.

– Milta Bodrum Marina – Bodrum,

– Gokova Oren Marina,

– Marti Marina – Orhaniye,

– Netsel Marina – Marmaris,

– Marmaris Yacht Marina – Marmaris,

– Marinturk Göcek Village Port – Fethiye

– D-MARİN GÖCEK

– Ece Marina – Fethiye

– Yacht Classic Hotel Marina – Fethiye

– Yes Marina – Fethiye

– Kas Marina – Kas.

Jak dostać się do Turcji z Polski?

Wyjazdy turystyczne do Turcji są w Polsce tak bardzo popularne, że można zapomnieć o kwestiach formalnych. Turcja nie leży w granicach Unii Europejskiej, nie jest też członkiem strefy Schengen. Oznacza to, że granicę turecką można przekroczyć tylko na podstawie paszportu. Wymagana jest też wiza.

Teoretycznie dałoby się dojechać z Polski do Turcji samochodem, ale to długa i męcząca podróż. Zdecydowanie lepszą opcją będzie samolot. Bezpośrednie połączenia i tanie bilety lotnicze można znaleźć za pomocą naszej wyszukiwarki.

Do baz czarterowych znajdujących się nad Morzem Śródziemnym najłatwiej dotrzeć z lotnisk w Antalyi lub Izmirze. Ponieważ znajdują się w pewnej odległości od celu podróży, dobrą opcją będzie wynajęcie samochodu.

Riwiera turecka to jeden z bardziej docenianych turystycznych zakątków Europy, a rejs wzdłuż jej brzegu to sposób na zobaczenie Turcji z zupełnie innej strony. Jeśli masz ochotę wyczarterować jacht w Turcji, potrzebujesz pomocy w opracowaniu najlepszej trasy lub masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz nas na Whatsappie lub Messengerze. Możesz też do nas zadzwonić lub wysłać maila. Wszystkie szczegóły są dostępne tutaj.

Polish Charter Agency – Jacht Turcja Wynajem