Czarter Malta

Malta

Malta od ponad siedmiu tysięcy lat jest odwiedzana ze względu na swoje naturalne piękno. Architektura Malty uważana jest za jedną z najstarszych na świecie. Na Malcie słońce świeci średnio przez 300 dni w roku. Łącząc to z czystą, idealnie błękitną wodą, otrzymujemy raj dla żeglarzy. W błękitnych wodach otaczających Maltę można znaleźć niesamowite jaskinie oraz wraki leżące na dnie od wielu wieków. Malta położona jest idealnie na środku Morza Śródziemnego . Zróżnicowane wybrzeże Malty jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy dla żeglarzy. Na 140km wybrzeża możesz znaleźć wysokie klify, fantastyczne plaże dostępne tylko od strony wody a co najważniejsze przepiękne widoki. Czarterując jacht możesz opłynąć nie tylko Maltę ale także sąsiadujące z nią Comino oraz Gozo. Możesz również wypłynąć nieco dalej opływając południowe wybrzeże Sycylii.

Napisz do nas, zaproponujemy Ci trasę i jacht idealnie dopasowane do Ciebie.

Dojazd

Z Warszawy oraz Katowic na Maltę latają linie lotnicze Wizz Air. Z Gdańska, Poznania, Krakowa oraz Wrocławia na Maltę dolecimy liniami Ryanair. Lotnisko na Malcie znajduje się w centralnej części wyspy. Lotnisko oddalone jest od stolicy wyspy – Valletty jedynie 5 km. Najkorzystniejsze loty na Maltę znajdziesz tutaj.

Sezon

Na Malcie przez większą część roku jest ciepło i sucho. Zimy są krótkie, łagodne i deszczowe. Lata długie, słoneczne i ciepłe. Średnia temperatura latem wynosi 27°C a słońce w tym okresie świeci przez 12 godzin dziennie. Średnia temperatura zimą wynosi 14°C.
Na Malcie sezon żeglarski trwa od kwietnia do października, a najlepsze miesiące na rejsy to maj, czerwiec, wrzesień i październik. W tym czasie temperatury są znośne a wiatry stabilne. Szczyt sezonu to lipiec sierpień. Dominujące wiatry na archipelagu maltańskim to Mistral i Sirocco.