Czarter Kuba

Kuba

Czarter jachtów na Kubie – naturalne piękno

Kuba to najbardziej na zachód wysunięta wyspa Wielkich Antyli, położona zaledwie 90 mil od Key West na Florydzie, tj około godziny lotu. Jeśli żeglowanie po wyspach to twoje wymarzone wakacje, czarter na Kubie jest dla Ciebie idealny. Cały archipelag to ok 4000 wysp i wysepek. Kubę pokrywają rolnicze doliny z polami tytoniu, miasta z niesamowitą architekturą oraz atole koralowe. Kubańskie atole oferują białe niczym mąka plaże, czystą wodę do kąpieli, snorkowania, czy nurkowania z butlą. Pod wodą ujrzysz bogactwo życia morskiego żyjącego wśród raf. Na lądzie czeka na Ciebie wiele u nas niespotykanych gatunków zwierząt takich jak małpy czy legwany.

Czarter na Kubie jest popularny wśród żeglarzy ze względu na korzystny ciepły klimat, stałe wiatry, naturalne piękno, radosną atmosferę i przyjaznych ludzi. Kiedy Krzysztof Kolumb odkrył tą wyspę w 1492 roku, powiedział: „To najpiękniejsza kraina, jaką kiedykolwiek widziałeś”.

Piękno archipelagu, cudowne kubańskie wybrzeże i odległe wyspy są gotowe do odkrycia. Bazy czarterowe usytuowane są w Cienfuegos. Kubańskie miasta, takie jak Trynidad i stolica Kuby – Hawana, są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słyną z architektonicznego bogactwa i malowniczego piękna. Z pokładu jachtu zobaczysz miejsca takie jak Cayo Guano del Este, Cayo de Dios, Cayo Largo, Cayo Cantiles, Trinidad i Cayo Blanco.


Zadzwoń lub napisz – opowiedz nam o swoich marzeniach, zaproponujemy Ci trasę i jacht idealnie dopasowaną do Ciebie, jeśli potrzebujesz lokalnego przewodnika mówiącego po Polsku – skontaktujemy Cie z nim. Kuba to inny świat, piękny świat.

Czarter jachtu na Kubie – jak dojechać?

Na Kubę możesz bezpośrednio dolecieć na międzynarodowe lotnisko im. José Martí (HAV) z wielu wschodnich miast Stanów Zjednoczonych, z Paryża oraz Amsterdamu. Firmy czarterowe zapewniają transfer z lotniska na jacht.

Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Wynajem jachtu na Kubie – sezon

Najlepszą porą na wizytę na Kubie jest okres od końca listopada do połowy kwietnia. Przez cały rok na Kubie występuje klimat tropikalny. Średnia temperatura wynosi około 25ºC od listopada do maja, zaś między grudniem a lutym 28ºC. Krótkie ulewne deszcze obniżają temperaturę, dając chwile wytchnienia. Pora deszczowa trwa od końca kwietnia do początku listopada, wtedy temperatury są wyższe i wynoszą ok 30ºC, przy dużo większej wilgotności. Warunki żeglarskie na Kubie charakteryzują się wiatrem przeważnie z północnego wschodu o prędkości 5 – 35 kts, w zależności od pory roku.

Czarter jachtów Kuba – bazy czarterowe