Czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie

Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich

Zachwycają różnorodnością, zaskakują czarnymi plażami, przyciągają łagodnym klimatem tropików i atmosferą niekończących się wakacji, a do tego oferują chętnym czarter jachtów. Wyspy Kanaryjskie, bo o nich mowa, to jeden z piękniejszych zakątków naszego globu, co potwierdzają nie tylko żeglarze.

Sezon na czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich nigdy się nie kończy!

Wyspy Kanaryjskie to swego rodzaju fenomen, nie tylko dla żeglarzy. Chociaż administracyjnie przynależne Hiszpanii są częścią Europy, wystarczy rzut oka na mapę, by przekonać się, że geograficznie zdecydowanie bliżej im do Afryki.

„Kanary” leżą w strefie podzwrotnikowej, co gwarantuje doskonałe warunki do żeglowania przez cały rok. Zimą temperatura oscyluje wokół 20°C, więc jest całkiem przyjemnie, szczególnie gdy słońce jest wysoko. Latem natomiast wbrew pozorom na Kanarach nie ma upałów. Chłodna oceaniczna bryza skutecznie dba o to, by powietrze było rześkie, nawet przy 30°C.

Największe zainteresowanie czarterem jachtów na Wyspach Kanaryjskich przypada na miesiące wakacyjne. Jeśli ktoś preferuje nieco mniejszy tłok na atlantyckich trasach, zachęcamy do rezerwacji jachtów w pozostałych miesiącach.

Kto może wyczarterować jacht na Wyspach Kanaryjskich?

Wiejące na Atlantyku pasaty czynią rejon Wysp Kanaryjskich idealnym na wakacje na jachcie. Niemniej trzeba pamiętać, że to ocean – bywa wymagający. Raczej nie poleca się czarterowania jachtu na Wyspach Kanaryjskich i osobistego prowadzenia jachtu osobom, które nigdy wcześniej tego nie robiły, lub ich doświadczenie jest minimalne. Żeglowanie po Wyspach Kanaryjskich, mimo prostych, głębokich i dobrze oznakowanych wejść do marin, wymaga wprawy.

Czy to znaczy, że Wyspy Kanaryjskie są tylko dla zaprawionych w bojach wilków morskich? Absolutnie nie. Jest jeszcze opcja wynajmu jachtu ze sternikiem – doświadczonym żeglarzem, który poprowadzi statek, wycieczkowiczom pozostawiając przyglądanie się i delektowanie atlantycką falą. To też opcja dla wszystkich, których interesuje czarter jachtu na Kanarach bez patentu. W takim wypadku wynajęcie jachtu ze sternikiem jest jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem.

Popularne bazy czarterowe na „Kanarach”

Trzy najbardziej oblegane przez turystów wyspy z archipelagu „Kanarów” to Teneryfa, Gran Canaria i Lanzarote. I to właśnie one oferują profesjonalny wynajem jachtów na Wyspach Kanaryjskich.

Najwięcej do zaoferowania ma Teneryfa. Tu znajdują się cztery popularne i cenione wśród żeglarzy bazy czarterowe:

– Marina Santa Cruz – jej atutem jest bliskość lotniska,

– Port Radazul,

– Marina San Miguel,

– Marina Del Sur.

Na Gran Canarii na żeglarzy czeka marina w Las Palmas. To stolica wyspy, tu też znajduje się lotnisko.

Na Lanzarote znajdują się dwie chętnie wybierane przez żeglarzy bazy czarterowe:

– Marina Lanzarote,

– Marina Rubicon.

Warto pamiętać, że żeglowanie po Wyspach Kanaryjskich oznacza możliwość swobodnego przepływania między nimi. Czarter jachtu na Teneryfie nie oznacza konieczności pływania tylko wokół niej. Podobnie jest z innymi wyspami.

Czarter jachtów Wyspy kanaryjskie – Jak dolecieć?

Jak w przypadku wszystkich wysp, tak i na Kanary nie można się dostać drogą lądową. Najwygodniej jest wykorzystać połączenia lotnicze. Każda wyspa, na której znajdują się bazy czarterowe, dysponuje także międzynarodowym portem lotniczym. Z lotniska do mariny najwygodniej dostać się wynajętym samochodem.

Nie wszystkie linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Wyspy Kanaryjskie, dlatego planując podróż, warto skorzystać z dobrej wyszukiwarki lotów. Umożliwi to wyszukanie bezpośredniego połączenia w dobrej cenie, o ile w wybranym terminie takowe będzie dostępne. Największe zainteresowanie lotami rejsowymi i czarterowymi na Wyspy Kanaryjskie przypada na miesiące wakacyjne i wówczas najwięcej linii oferuje bezpośrednie połączenia. W pozostałej części roku może być konieczna przesiadka, np. w Zurychu.

Masz ochotę na żeglarską przygodę na Wyspach Kanaryjskich? Interesuje Cię wynajem jachtu ze sternikiem lub bez? Skontaktuj się z nami, a dobierzemy dla Ciebie najlepszy jacht i trasę. Jesteśmy dostępni telefonicznie, mailowo, oraz na komunikatorach WhatsApp i Messenger. Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.