Czarter Madagaskar

Madagaskar

Czarter jachtu na Madagaskarze – Spektakularne przeżycia

Madagaskar jest znany jako „wyspa skarbów” ze względu na różnorodność krajobrazu, archipelagi Radama i Mitsio, piękne morza oraz wiele ciekawostek geologicznych. Jest domem dla niezliczonych gatunków fauny i flory. W wodach Madagaskaru spotkamy między innymi rekiny wielorybie i humbaki.

Madagaskar położony na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki, ukazuje wpływy kultur całego świata, w szczególności Francji. 5000 km linii brzegowej oferuje żeglarzom dziewicze wody, z doskonałymi miejscami do nurkowania i snorkelingu. Czarter jachtu z Madagaskaru umożliwi odwiedzenie wielu piaszczystych śnieżno białych plaż oraz wysepek koralowych. Różnorodność wyspy jest jedną z jej największych atrakcji. Na wyspie znajduje się wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody, np. Andasibe-Mantadia. Na wysepce Nosy Iranja spotkasz niesamowitą ilość lemurów. W około Nosy Kalakojoro, ujrzysz rekiny lamparcie. W Baie des Russes (znanej również jako Russian Bay), zobaczysz humbaki, płaszczki i delfiny. Przy tych wszystkich bogactwach nic dziwnego, że Madagaskar jest często nazywany czwartym kontynentem. Madagaskar zapewnia spektakularne żeglarskie przeżycia. Chcesz aby to były również Twoje przeżycia? Skontaktuj się z nami. Zaproponujemy Ci jacht i trasę rejsu dopasowaną idealnie do Twoich potrzeb.

Czarter jachtów Madagaskar – jak się tam dostać?

Bazy czarterowe znajdują się na wyspie Nosy Be. Na wyspę możesz dostać się lecąc z Polski przez Paryż, lądując na głównym lotnisku Madagaskaru – Antananarivo (TNR). Z Antananarivo lotem łączonym liniami Air Madagascar dotrzesz na lotnisko Nosy Be Fascene (NOS). Dojazd taksówką z lotniska do mariny zajmuje ok. 45 minut.
Możesz również polecieć przez inne europejskie miasta na lotnisko Nosy Be Fascene (NOS) z międzylądowaniem po drodze. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Sezon na wynajem jachtów na Madagaskarze

Na Madagaskarze występuje klimat tropikalny przez cały rok. Temperatury w ciągu dnia wynoszą średnio 27ºC. Okres zimowy na Madagaskarze trwa od kwietnia do października – temperatury są nieco niższe. Okres lata trwa od listopada do marca. Są to miesiące gorące ale z przelotnymi opadami deszczu i możliwymi monsunami. Najlepszy czas na rejs po Madagaskarze to okres od stycznia do marca.
Warunki żeglarskie na Madagaskarze: od października do lipca rano wieją wschodnie wiatry Varatraz, a popołudniami zachodni wiatr Talo. Od sierpnia do września Varatraz dominuje przez cały dzień, ale najsilniejszy jest po południu, kiedy może osiągnąć 45 węzłów. Każdego dnia występują dwa przypływy, od 30 cm do 4,5 m między przypływem a odpływem.