Czarter Szwecja

Szwecja

Czarter jachtów w Szwecji

W Szwecji myśląc o czarterze jachtu mamy do dyspozycji wschodnie oraz zachodnie wybrzeże. Na wschodzie wszystkie bazy czarterowe umiejscowione są w okolicy Sztokholmu. Natomiast po zachodniej stronie jachty wyczarterujemy w okolicach miasta Göteborg.


Najlepszym miejscem na rozpoczęcie żeglarskiej przygody w Szwecji jest Sztokholm, miasto rozciąga się na 14 wyspach na Morzu Bałtyckim. Oparty jest na średniowiecznym układzie ulic. Sztokholm do dziś zachował swój urok i architekturę w starym stylu. Archipelag sztokholmski obejmuje 30 000 wysp, wysepek i skał. Jest drugim co do wielkości archipelagiem na świecie. Żegluj przez spokojne wody wewnętrzne sztokholmskich szkierów lub wyrusz w otwarte morze, wybór należy do Ciebie. Na odwiedzanych wyspach poznasz niesamowitą nordycką kulturę, od starych zabytkowych miasteczek po nowoczesne miasta. W Twoim zasięgu są m.in. Sandhamn (odpowiednik Marstrand na wschodnim wybrzeżu), Vaxholm, Utö, Möja i Finnhamn Wypływając na wody wewnętrzne Sztokholmu zakochasz się w krajobrazie oraz kulturze Szwedów. Wypływając na wody otwartego Bałtyku warto odwiedzić Archipelag św. Anny, wyspę Gotlandię oraz archipelag Wysp Alandzkich.

Wypożyczając jacht z okolic Göteborga możesz żeglować pod wodach otaczających tysiące malowniczych i niezwykle urokliwych wysp. Każdy tu znajdzie miejsce dla siebie, zaczynając od dużych portów tętniących życiem, miejscami rozrywki z wieloma restauracjami serwującymi wyjątkową miejscową kuchnie. Kończąc na naturalnych zatoczkach, skromnych porcikach gdzie możesz przy grillu cieszyć się zachodem słońca w ciszy i spokoju. Przy odrobinie szczęścia to właśnie w tych okolicach możesz dostrzec zarówno foki jak i delfiny. W czasie tygodniowego rejsu możesz odwiedzić takie miasta jak Skagen, Marstrand, Smögen, Väderöarna, Gullholmen, Saltön, Käringön i wiele innych. Na ponad 8000 tysiącach wysp jest wiele do odkrycia.

Opowiedz nam o swoich marzeniach, pomożemy Ci znaleźć najlepszą trasę po niezwykłych wodach Szwecji. Napisz do nas lub zadzwoń. Przygotujemy dla Ciebie wyjątkową propozycje czarteru jachtu.

Wynajem jachtu w Szwecji a dojazd

Najprostszym sposobem dotarcia do Sztokholmu jak i Göteborga jest samolot. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj. Do Sztokholmu oraz Göteborga dolecisz lotami bezpośrednimi z wielu miast Polski. Należy szukać lotów do Port lotniczy Sztokholm Arlanda (ARN) lub Göteborg Landvetter (GOT). Najwygodniejszym sposobem dotarcia z lotniska do baz czarterowych jest transport zorganizowany przez firmę czarterową.

Sezon na czarter jachtu w Szwecji

Najlepszym okresem na żeglowanie po Szwedzkich wodach wewnętrznych jak i otwartego Bałtyku jest okres od maja do września. W okresie tym temperatury wahają się między 20 a 25 ° C . Czerwiec jest nieco chłodniejszy niż lipiec, ale ma najdłuższe dni w roku. W okresie 15 maja do 29 lipca występuje zjawisko zwane białymi nocami, wtedy nawet o północy nie jest całkowicie ciemno. Noce bywają chłodne co oznacza temperatury od 15 do 18 °C. Temperatura morza w okolicach Sztokholmu i Goeteborga jest zazwyczaj niska, osiągając 15 ° C w lipcu i 17 ° C w sierpniu. Od wiosny do jesieni przeważają słabe wiatry południowe. Jesienią pojawia się wiatr zachodni który znacznie przybiera na sile.