Czarter Czarnogóra

Czarnogóra

Górzyste, prawie trzystu kilometrowe wybrzeże Czarnogóry staje się co raz popularniejsze wśród żeglarzy pływających po Chorwackich wodach. Wiele osób wybiera, na drugi po Chorwacji, żeglarski akwen właśnie Czarnogórę. Kraj ten szczyci się wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasteczkami Perast oraz Kotor. Żeglując po Czarnogórze, odkryjesz XIV-wieczną starówkę w Herceg Novi, Budvę – imprezową stolicę Czarnogóry. Zanurkujesz w wodach otaczających wyspę Katič, odwiedzisz Fort na wyspie Mamula a także wpłyniesz w najdłuższy fiord w południowej Europie, otoczony potężnymi pasmami górskimi, które gwałtownie opadają do zatoki. Wybrzeże Czarnogóry to obszar po części dziki – nazywany „Chorwacją przed rozwinięciem turystyki na masową skalę” ale również w części dobrze rozwinięty turystycznie. Żeglując po Czarnogórze z pewnością zaznasz widoków pięknych plaż, otoczonych starymi murami miast, starożytnych twierdz górskich, małych wysp i ukrytych zatoczek. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o trasach i punktach rejsu których nie możesz przegapić. Zaproponujemy Ci trasę idealnie dopasowaną do Ciebie.

Dojazd

Z Polski bezpośrednimi lotami dostaniemy się do Podgoricy (TGD). Z Warszawy do wyboru mamy linie LOT oraz Wizzair. Z Katowic do stolicy Czarnogóry bezpośrednie loty obsługuje linia Wizzair. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj. Z lotniska do baz czarterowych dostaniesz się autobusem, taksówką lub transferem oferowanym przez firmy czarterowe. Lotnisko Tivat (TIV) znajdujące się bliżej baz czarterowych jest obsługiwane wyłącznie przez linie oferujące loty z Polski z minimum jedną przesiadką.

Sezon

W szczycie sezonu letniego tzn. lipiec-sierpień w Czarnogórze panuje gorący i suchy klimat. Temperatury powietrza oscylują w zakresie 28ºC-35ºC. Temperatura morza dochodzi do 25°C. Warto rozważyć również wyjazd na jacht do Czarnogóry w maju, czerwcu oraz wrześniu. Temperatury są nieco niższe, turystów jest zdecydowanie mniej a ceny zarówno jachtów jak i pozostałych atrakcji spadają. Warunki żeglarskie w tym regionie są fantastyczne z typowymi śródziemnomorskimi umiarkowanymi wiatrami i ciepłym klimatem. Pogoda jest stabilna z lekką bryzą latem. W okresie od listopada do marca często występuje zimny porwisty wiatr Bura wiejący z północnego wschodu.