Czarter Seszele

Seszele

Czarter jachtów na Seszelach – tropikalne wakacje

Państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, z doskonałym klimatem i całorocznym sezonem żeglarskim? Oczywiście Seszele! Zaplanuj wyjątkowe wakacje w tropikalnym klimacie i delektuj niepowtarzalnymi widokami przeplatanymi zapachem oceanicznego wiatru korzystając z czarteru jachtów na Seszelach.

Czarter jachtu na Seszelach – wakacje w pobliżu rajskich wysp

Seszele leżą w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Od Afryki dzieli je, bagatela, 1600 km! Z jednej strony trudno mówić o nich: „wyspy bezludne”, z drugiej – to idealne miejsce, by oderwać się od rzeczywistości i odpocząć na własnych warunkach. Żeglowanie po Seszelach może okazać się doskonałym antidotum na szarą codzienność i nie zawsze przychylną pogodę w Polsce. Można tu nie tylko pływać na łódce, ale też wpław. Prawdziwie szczęśliwi będą fani nurkowania, podwodne życie wokół Seszeli jest naprawdę zjawiskowe. Jak to przy wyspach bywa, nie brak atoli i raf koralowych. Woda jest przejrzysta, można się relaksować, podziwiając piękno podwodnego królestwa.

A przy tym Seszele to po prostu inny świat. Tropikalne owoce i… owoce morza to tutaj codzienność. Okazałe palmy, nieskazitelnie białe i czyste plaże, błękit oceanu i wszechobecne ciepło rysują Seszele jako raj na Ziemi. I faktycznie tak jest. To aż 115 wysp, nie wszystkie są zamieszkałe. To egzotyka w całej okazałości. Żeglowanie na Seszelach mocno różni się od tego z południa Europy.

Na kiedy warto zaplanować żeglowanie na Seszelach?

Seszele, mimo iż położone niemal na środku oceanu, nie znają cyklonów i huraganów. Pod tym względem jest tu bardzo bezpiecznie.

Jak na tropikalny kraj przystało (Seszele leżą na tej samej szerokości geograficznej co Tanzania), wysokie temperatury utrzymują się przez cały rok. Można więc zaryzykować tezę, że sezon na czarter jachtów na Seszelach nigdy się nie kończy.

W istocie można tu wynająć łódkę przez cały rok, ale warto zwrócić uwagę na opady. Typowa pora deszczowa przypada na nasze miesiące zimowe. Najwięcej deszczu można się spodziewać w grudniu i styczniu. Natomiast najmniej jest go odo maja do października i ten czas trzeba uznać za najlepszy na czarter jachtów. Seszele są co prawda piękne o każdej porze roku, ale im więcej słońca w czasie żeglugi, tym lepiej. W sezonie letnim także może pojawić się deszcz, ale będzie on krótkotrwały i na pewno przyniesie ulgę w czasie upału.

Od maja do września na Seszelach wieje łagodny wiatr południowo-wschodni, osiągający średnio 15 węzłów. Czasem zdarzają się silniejsze porywy, ale i maksymalną siłę określa się na 30 węzłów, co zaprawionych w bojach żeglarzy na pewno nie przerazi. Nawet ci początkujący mają prawo czuć się całkowicie bezpiecznie. Seszele i czarter jachtu Mahe to idealna propozycja także dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia w żeglowaniu. Skontaktuj się z nami, a pomożemy w wynajmie jachtu, zaproponujemy optymalną trasę i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Wszystkie dostępne formy kontaktu znajdziesz tutaj.

Wynajem jachtów na Seszelach – popularne bazy czarterowe

Seszele to niewielkie wyspy, dlatego trudno tu mówić o rozbudowanej infrastrukturze i licznych bazach czarterowych. Najpopularniejsza to Eden Island Marina – Mahe. Czarter jachtu w Eden Marina dostępny jest przez cały rok.

Warto też zainteresować się niewielką wyspą Praslin, na której mieszkają żółwie. Tu także możliwy jest czarter jachtów.

Ogólnie trzeba jednak liczyć się z tym, że nie zawsze uda się spędzić noc w marinie. Czasem trzeba zacumować na kotwicowisku. Jak jednak zostało wspomniane wyżej, na Seszelach nie ma huraganów i cyklonów, więc taka opcja jest całkowicie bezpieczna.

Jak dostać się z Polski na Seszele?

Seszele to wyspy, a więc najwygodniej dostać się na nie samolotem. Do przekroczenia granicy niezbędny będzie paszport z terminem ważności nie krótszym niż sześć miesięcy. Nie jest wymagana wiza, natomiast trzeba wnieść opłatę przy przekraczaniu granicy.

Międzynarodowe lotnisko na Seszelach znajduje się w Mahe i to najlepsza opcja dla osób, którym marzy się żeglowanie po Seszelach. Lotnisko obsługuje bezpośrednie loty z Polski, choć ich oferta jest mocno ograniczona. Można jednak wygodnie dolecieć na Seszele z przesiadką np. w Katarze lub Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na podróż trzeba zarezerwować około dwunastu godzin. Szczegółowe informacje i propozycje najlepszych lotów na Seszele dostępne są w naszej wyszukiwarce lotów.