Czarter Grecja

Grecja

Jeśli potrzebujesz dobrych powodów, aby wybrać wakacje na jachcie w Grecji nie szukaj dalej. Jest ich aż 3000. Tyle właśnie jest greckich wysp tworzących 7 archipelagów. Wyspy te nazywane są klejnotami osadzonymi w morzu o tysiącach odcieni błękitu, każda warta osobistego odkrycia. Bazy czarterowe znajdują się na każdym z 7 archipelagów. Swój wymarzony rejs możesz rozpocząć od Wysp Jońskich po Dodekanez, w tym Sporady i Cyklady. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia podczas żeglowania po tej bardzo gościnnej i przepełnionej historią krainie, gdzie starożytne mity i legendy mieszają się z rzeczywistością. Czarter jachtu możliwy jest z niemal każdej wyspy.

Wybierz jeden z rejonów żeglugi: Wyspy Jońskie, Zatoka Sarońska i Argolicka, Cyklady, Dodekanez. Opowiedz nam o swoich marzeniach, pomożemy Ci znaleźć najlepszą trasę po bajecznych wodach Grecji. Napisz do nas lub zadzwoń. Zaproponujemy najkorzystniejszy czarter.

Dojazd

Do Grecji najlepiej dolecieć samolotem do Aten, na Santorini, Mykonos, Korfu lub Lefkade. W zależności skąd będziesz rozpoczynać Twój wymarzony rejs. Najlepiej szukaj lotów sobota-sobota. Co jest związane ze zmianami turnusów – czartery najczęściej rozpoczynają się w soboty ok godz 1600-1700 i kończą w soboty ok godz 800-1000. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Sezon

Sezon czarterowy w Grecji trwa od kwietnia do końca października. Ze względu na występowanie silnego wiatru zwanego Meltemi w okresie od 20 lipca do 25 sierpnia warto podzielić sezon żeglarski między morzem Egejskim i Jońskim:

1 kwietnia do 20 lipca – Cyklady, Zatoka Sarońska i Argolidzka

20 lipca do 25 sierpnia – Zatoka Sarońska, Morze Jońskie i Wyspy Jońskie

25 sierpnia do początku listopada – Cyklady, Zatoka Sarońska i Argolidzka