Czarter Grecja

Grecja

Jeśli potrzebujesz dobrych powodów, aby wybrać wakacje na jachcie w Grecji nie szukaj dalej. Jest ich aż 3000. Tyle właśnie jest greckich wysp tworzących 7 archipelagów. Wyspy te nazywane są klejnotami osadzonymi w morzu o tysiącach odcieni błękitu, każda warta osobistego odkrycia. Bazy czarterowe znajdują się na każdym z 7 archipelagów. Swój wymarzony rejs możesz rozpocząć od Wysp Jońskich po Dodekanez, w tym Sporady i Cyklady. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia podczas żeglowania po tej bardzo gościnnej i przepełnionej historią krainie, gdzie starożytne mity i legendy mieszają się z rzeczywistością. Czarter jachtu możliwy jest z niemal każdej wyspy.

Wybierz jeden z rejonów żeglugi: Wyspy Jońskie, Zatoka Sarońska i Argolicka, Cyklady, Dodekanez. Opowiedz nam o swoich marzeniach, pomożemy Ci znaleźć najlepszą trasę po bajecznych wodach Grecji. Zaproponujemy najkorzystniejszy czarter.

Dojazd

Do Grecji najlepiej dolecieć samolotem do Aten, na Santorini, Mykonos, Korfu lub Lefkade. W zależności skąd będziesz rozpoczynać Twój wymarzony rejs. Najlepiej szukaj lotów sobota-sobota. Co jest związane ze zmianami turnusów – czartery najczęściej rozpoczynają się w soboty ok godz 1600-1700 i kończą w soboty ok godz 800-1000. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Sezon

Sezon czarterowy w Grecji trwa od kwietnia do końca października. Ze względu na występowanie silnego wiatru zwanego Meltemi w okresie od 20 lipca do 25 sierpnia warto podzielić sezon żeglarski między morzem Egejskim i Jońskim:

1 kwietnia do 20 lipca – Cyklady, Zatoka Sarońska i Argolidzka

20 lipca do 25 sierpnia – Zatoka Sarońska, Morze Jońskie i Wyspy Jońskie

25 sierpnia do początku listopada – Cyklady, Zatoka Sarońska i Argolidzka