Czarter Cabo Verde

Czarter jachtów na Cabo Verde

Marzy ci się żeglowanie w raju położonym na końcu świata? Może o tym nie wiesz, ale twoim celem są Wyspy Zielonego Przylądka i czarter jachtów na Cabo Verde. Tropikalny afrykański klimat, rzadko pojawiające się opady, bezludne wysepki i bajeczne widoki – zobacz, dlaczego jeszcze warto zaplanować czarter jachtu na Cabo Verde.

Żeglowanie po Cabo Verde – Wyspy Szczęśliwe na końcu świata czekają!

Cabo Verde znane są bardziej jako Wyspy Zielonego Przylądka. Inna ich nazwa to Wyspy Szczęśliwe i trzeba przyznać, że ta bardzo dobrze oddaje ich charakter. Leżą kilkaset kilometrów od zachodniego wybrzeża Czarnego Lądu, na Oceanie Atlantyckim. Zarówno geograficznie, jak i etnicznie przypisane są do Afryki. Wakacje tam to prawdziwa egzotyka – inna kultura, obyczaje, kuchnia.

Mimo nazwy Cabo Verde wyspy wcale nie są zielone. Dominuje krajobraz pustynny, powulkaniczny. Jedynie wybrzeża są zielone, tu zresztą koncentruje się cały ruch turystyczny. Niewątpliwie wpływa na to bliskość oceanu – wycieczki łodzią z przezroczystym dniem są tu jedną z lokalnych atrakcji. Tym bardziej warto rozważyć wynajem jachtu na Cabo Verde, to będą niezapomniane wakacje.

Kiedy jest najlepszy czas na czarter jachtu na Cabo Verde?

Czarter jachtów na Wyspach Zielonego Przylądka najlepiej zaplanować na… zimę! Dodajmy od razu naszą zimę. Sezon na żeglowanie po Cabo Verde rozpoczyna się w listopadzie i kończy w marcu.

Średnie temperatury powietrza w tym czasie to 30°C w powietrzu i 22°C w wodzie.

Jeśli chodzi o opady to… są małe szanse na ich wystąpienie. Na Cabo Verde zdarzają się okresy bezdeszczowe, które trwają nawet kilka lat.

Popularnym terminem na wynajem jachtów na Cabo Verde są święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Jeśli jednak planujemy zwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka bez towarzystwa innych żeglarzy, lepiej zaplanować czarter jachtu na listopad lub luty.

Czarter jachtów na Cabo Verde dobrze jest zorganizować, będąc jeszcze w Polsce. Nie jest dobrym pomysłem robienie tego po dotarciu na miejsce. Polecamy naszą wyszukiwarkę jachtów online. Za jej pomocą można znaleźć jacht dopasowany do potrzeb – jacht żaglowy, motorowy, katamaran itp., ustalić termin, potrzebną liczbę kajut, a także preferowaną bazę czarterową.

Bazy czarterowe – wynajem jachtów na Cabo Verde

Na Capo Verde są dwie bazy czarterowe warte uwagi: Mindelo Marina na wyspie Sao Vicente oraz Port of Palmeira na wyspie Sal.

Sao Vicente należy do grupy wysp zawietrznych. Są tu bardzo dobre warunki do spokojnego żeglowania. Marina nie jest duża, można wręcz powiedzieć, że elitarna – jachty trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo zainteresowanie znacznie przerasta możliwości niewielkiej bazy czarterowej.

Przez długi czas Mindelo Marina była jedyną bazą czarterową na Wyspach Zielonego Przylądka. W ostatnim czasie dołączyła do niej druga – Port of Palmeria na wyspie Sal. To nie tylko wyśmienita baza czarterowa, w której warto zaplanować czarter jachtu na Cabo Verde, ale też miejsce ważne dla lokalnej gospodarki – to tu miejscowi rybacy wyławiają najwięcej ryb. Nietrudno się domyślić, że znajdzie się lokalna tawerna ze świeżo przyrządzanymi rybami prosto z morza.

Sama wyspa Sal oferuje zresztą dużo więcej atrakcji. Jedną z nich jest unikalne cmentarzysko muszli.

Osoby, które rozważają czarter jachtu na Sao Vicente lub czarter jachtu na Sal, zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania, pomożemy ustalić trasę rejsu i zarezerwujemy jacht.

Czarter jachtu Cabo Verde – Jak dostać się z Polski?

Republika Wysp Zielonego Przylądka leży dość daleko od Polski, zanim więc wyczarterujemy jacht, musimy się tam dostać. Do wyboru są dwie drogi: morska i lotnicza. Ta pierwsza niewątpliwe byłaby ciekawym doświadczeniem, ale sam rejs nie będzie należał do krótkich. Lepszą opcją jest lot samolotem.

Z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka najłatwiej dostać się rejsem z międzylądowaniem w Lizbonie. Długość podróży może być różna, wszystko zależy od czasu międzylądowania. Przyjmuje się, że sam lot z Lizbony będzie trwał około pięciu godzin.

Jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka, to sprawa jest trochę trudniejsza. Regularnych połączeń nie ma. Są natomiast połączenia czarterowe i one faktycznie skracają czas podróży na Wyspy Szczęśliwe. Można ich szukać między innymi za pomocą naszej wyszukiwarki lotów.

Jeśli chodzi o kwestie formalne, to warto wiedzieć, że przy podróży na Wyspy Zielonego Przylądka potrzebny jest paszport z minimum półrocznym terminem ważności. Jeśli podróż będzie trwała mniej niż 30 dni, nie trzeba mieć wizy.