Czarter Azory

Czarter jachtu na Azorach

Większość z nas kojarzy Azory z nazwy, lecz wskazanie ich na mapie bywa nieco trudniejsze. Te wyjątkowe wyspy położone są 1500 km na zachód od wybrzeża Portugalii. W skład Azorów wchodzi dziewięć zróżnicowanych, dziewiczych wysp, które tworzą najbardziej wysunięty na zachód przyczółek Europy. Azory są częścią Portugalii – wspólne z Portugalią kontynentalną mają język, architekturę, wspaniałą kuchnię oraz ciepłe i przyjazne usposobienie obywateli. Mają jednak coś co różni się od życia na kontynencie. Jest to kultura wyspiarska.

Czarter jachtów Azory – Co przyciąga żeglarzy?


Od XV wieku kiedy to pierwsi osadnicy przybyli na Azory, wyspy przekształciły się w wiejską społeczność, próbującą zachować równowagę między zrównoważonym życiem na wyspie, a utrzymaniem dzikiego i wulkanicznego krajobrazu. Obecnie cztery wyspy wpisane są na listę UNESCO jako rezerwaty biosfery. Na wyspach zobaczymy niesamowite kaldery wulkanów, jeziora kraterowe, jaskinie lawowe i baseny geotermalne. Miejsca te od lat przyciągają Europejczyków, którzy chcą uciec od kontynentalnego życia. Wypożyczając jacht z którejkolwiek wyspy na Azorach zaznamy prawdziwego żeglarstwa oceanicznego. Ocean Atlantycki zawsze odgrywał wielką rolę w życiu mieszkańców Azorów. Wyspy są kluczowym punktem zaopatrzenia dla żeglarzy transatlantyckich. „Od zawsze” zatrzymują się tam żeglarze pokonujący Atlantyk z zachodu na wschód. Jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek i uzupełnienie zapasów podczas długiej oceanicznej żeglugi. Azory stały się również domem dla wielorybów oraz wielu odmian delfinów. To właśnie w wodach okalających Azory macie największą szanse zobaczyć z bliska te niesamowite stworzenia. Każdy za nas powinien opłynąć Azory choć raz w życiu. Jeśli masz podobne zdanie skontaktuj się z nami. Z pewnością znajdziemy odpowiedni dla Ciebie jacht i omówimy szczegółowo trasę po największych atrakcjach tego cudownego miejsca usytuowanego niemal na środku Atlantyku.

Czarter jachtów na Azorach – jak najłatwiej dostać się z Polski do Azorskich baz czarterowych

Na Azorach znajduje się pięć międzynarodowych portów lotniczych: São Miguel, Terceira, Faial, Santa Maria i Pico. Dolecieć na São Miguel i wyspę Terceira możemy liniami Ryanair i Eeasy Jet z przesiadką w Londynie. Lecąc przez Lizbonę lub Porto najlepiej wybrać linię TAP Air Portugal. Wybierając lot przez Portugalię możemy dolecieć na Faial, Santa Maria i Pico. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Wynajem jachtu na Azorach – Kiedy się wybrać?

Azory mają wyjątkowe warunki klimatyczne. Ze względu na wpływ Prądu Zatokowego możemy się tu spodziewać łagodnych temperatur nie wykazujących większych wahań w ciągu roku.
Średnie temperatury na Azorach wynoszą zimą 13°C i 23°C latem.
Temperatura wody utrzymuje się w zakresie od 18°C do 24 °C.
Klimat na Azorach jest zdominowany przez środkowo atlantycki obszar wysokiego ciśnienia, tzw. Wyż Azorski. Położenie wyżu Azorskiego zmienia się w zależności od pory roku. Zimą obszar ten może być narażony na okresy złej pogody i bardzo mokrych dni, podczas gdy latem Wyż Azorski może być nieruchomy z długimi okresami spokojnej pogody. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do listopada. Szczyt sezonu przypada na miesiące z najwyższą średnią temperaturą powietrza, czyli lipiec, sierpień i wrzesień.