Czarter Azory

Czarter jachtu na Azorach

Większość z nas kojarzy Azory z nazwy, lecz wskazanie ich na mapie bywa nieco trudniejsze. Te wyjątkowe wyspy położone są 1500 km na zachód od wybrzeża Portugalii. W skład Azorów wchodzi dziewięć zróżnicowanych, dziewiczych wysp, które tworzą najbardziej wysunięty na zachód przyczółek Europy. Azory są częścią Portugalii – wspólne z Portugalią kontynentalną mają język, architekturę, wspaniałą kuchnię oraz ciepłe i przyjazne usposobienie obywateli. Mają jednak coś co różni się od życia na kontynencie. Jest to kultura wyspiarska.

Co przyciąga na Azory?


Od XV wieku kiedy to pierwsi osadnicy przybyli na Azory, wyspy przekształciły się w wiejską społeczność, próbującą zachować równowagę między zrównoważonym życiem na wyspie, a utrzymaniem dzikiego i wulkanicznego krajobrazu. Obecnie cztery wyspy wpisane są na listę UNESCO jako rezerwaty biosfery. Na wyspach zobaczymy niesamowite kaldery wulkanów, jeziora kraterowe, jaskinie lawowe i baseny geotermalne. Miejsca te od lat przyciągają Europejczyków, którzy chcą uciec od kontynentalnego życia. Wypożyczając jacht z którejkolwiek wyspy na Azorach zaznamy prawdziwego żeglarstwa oceanicznego. Ocean Atlantycki zawsze odgrywał wielką rolę w życiu mieszkańców Azorów. Wyspy są kluczowym punktem zaopatrzenia dla żeglarzy transatlantyckich. „Od zawsze” zatrzymują się tam żeglarze pokonujący Atlantyk z zachodu na wschód. Jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek i uzupełnienie zapasów podczas długiej oceanicznej żeglugi. Azory stały się również domem dla wielorybów oraz wielu odmian delfinów. To właśnie w wodach okalających Azory macie największą szanse zobaczyć z bliska te niesamowite stworzenia. Każdy za nas powinien opłynąć Azory choć raz w życiu. Jeśli masz podobne zdanie skontaktuj się z nami. Z pewnością znajdziemy odpowiedni dla Ciebie jacht i omówimy szczegółowo trasę po największych atrakcjach tego cudownego miejsca usytuowanego niemal na środku Atlantyku.

Czarter jachtu na Azorach – jak najłatwiej dostać się z Polski do Azorskich baz czarterowych

Na Azorach znajduje się pięć międzynarodowych portów lotniczych: São Miguel, Terceira, Faial, Santa Maria i Pico. Dolecieć na São Miguel i wyspę Terceira możemy liniami Ryanair i Eeasy Jet z przesiadką w Londynie. Lecąc przez Lizbonę lub Porto najlepiej wybrać linię TAP Air Portugal. Wybierając lot przez Portugalię możemy dolecieć na Faial, Santa Maria i Pico. Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Kiedy wybrać się na żagle na Azory?

Azory mają wyjątkowe warunki klimatyczne. Ze względu na wpływ Prądu Zatokowego możemy się tu spodziewać łagodnych temperatur nie wykazujących większych wahań w ciągu roku.
Średnie temperatury na Azorach wynoszą zimą 13°C i 23°C latem.
Temperatura wody utrzymuje się w zakresie od 18°C do 24 °C.
Klimat na Azorach jest zdominowany przez środkowo atlantycki obszar wysokiego ciśnienia, tzw. Wyż Azorski. Położenie wyżu Azorskiego zmienia się w zależności od pory roku. Zimą obszar ten może być narażony na okresy złej pogody i bardzo mokrych dni, podczas gdy latem Wyż Azorski może być nieruchomy z długimi okresami spokojnej pogody. Sezon żeglarski trwa od kwietnia do listopada. Szczyt sezonu przypada na miesiące z najwyższą średnią temperaturą powietrza, czyli lipiec, sierpień i wrzesień.