Czarter Włochy

Włochy

Włochy są bogate w historię, wspaniałe jedzenie i wspaniałe krajobrazy. Kraj ten oprócz części kontynentalnej ma również trzy wspaniałe wyspy: Sycylię, Elbę i Sardynię. Ma dostęp do północno-zachodniego Adriatyku, Morza Jońskiego, Morza Tyrreńskiego i Morza Liguryjskiego. Kraj jest pełen ukrytych klejnotów, oszałamiających plaż i wybrzeży, co czyni go popularnym celem żeglarskim (czarter Włochy).

Czarter jachtu we Włoszech z pewnością umożliwi Ci odkrycie całego wybrzeża, pozwoli zatracić się w artystycznej wiosce rybackiej Portofino, żeglować wzdłuż przepięknego wybrzeża Amalfi, odwiedzić luksusową wyspę Capri, malownicze Positano, niesamowitą Sardynie oraz ponadczasową Sycylię czy historyczną Wenecję. Włochy to dający wiele możliwości i czarujący kierunek. Kolory kwiatów, zapach rybackich miasteczek, otwartość przyjaznych mieszkańców opanują Twoje wszystkie zmysły.

Nie bez powodu jednym z najbardziej znanych wybrzeży Morza Śródziemnego jest Wybrzeże Amalfitańskie. Malownicze góry to tylko niektóre z powodów, dla których warto zakochać się w tym zakątku raju, wyścielonym pastelowymi domami. Wiele czarterowych jachtów motorowych, katamaranów i wysokiej klasy mega jachtów żaglowych z załogą i bez stacjonuje na tym wybrzeżu. Zakupy na Capri, piękna pogoda, restauracje z widokiem na morze, czego chcieć więcej od wakacji na jachcie?

Czarterując jacht we Włoszech możesz zakotwiczyć w wielu cudownych zatokach lub skorzystać z wielu portów, od małych portów rybackich po przepiękne luksusowe mariny. Włoskie wybrzeża zostały stworzone dla entuzjastów żeglarstwa i poszukiwaczy przygód. Wybrzeże i lśniące wody zapewniają jedne z najbardziej niezapomnianych wakacji. We Włoszech jest wiele popularnych miejsc żeglarskich. Jeśli chodzi o pływanie łódką i wynajem jachtu, kraj ten ma ogromny potencjał i jest to szczególne miejsce na spędzenie miło czasu. Zabierz swoich przyjaciół i rodzinę i wyrusz w podróż, aby odkryć ogromne włoskie możliwości jakie daje pływanie jachtem. Nie martw się, jeśli to Twoje pierwsze żeglarskie doświadczenie. Zadzwoń do nas lub napisz, wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i zaproponujemy rozwiązanie – czarter Włochy, idealne dla Ciebie.

Dojazd

Najprostszym sposobem dotarcia do wielu włoskich baz czarterowych jest samolot. Na Sycylię z Polski dolecimy tanimi liniami Ryanair, na Sardynie latają LOT, Ryanair oraz Wizzair. Na wybrzeże Amalfi najszybciej dotrzemy linią Ryanair lądując w Neapolu. Wybierając się na rejs wzdłuż wybrzeża Liguryjskiego warto rozważyć dojazd samochodem z Polski do La Spezia lub Genui.

Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Sezon

Podobnie jak w większości krajów śródziemnomorskich, sezon we Włoszech trwa zwykle od kwietnia do końca października. Szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień. Jeśli chodzi o czartery jachtów, jest to również sezon najwyższych cen. W okresie kwiecień-maj oraz wrzesień-październik temperatury są nadal wakacyjne, jest mniej turytów a ceny jachtów spadają znacząco.