Czarter Belize

Belize

Czarter jachtów Belize – raj na ziemi

Belize, którego korzenie sięgają starożytnej cywilizacji, słynie z drugiej pod względem długości nieprzerwanej rafy koralowej na świecie, rozległej sieci jaskiń, historycznych ruin Majów i zróżnicowanego podwodnego ekosystemu. Żeglując po wodach Belize możesz być pewny spokojnych wód oraz korzystnych wiatrów. Rezerwat rafy koralowej Belize o długości 300 km został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rezerwat ten jest rajem dla nurków i żeglarzy. Czarterując jacht z Belize możesz połączyć żeglowanie po przepięknym akwenie z nurkowaniem w lazurowej toni.

Najważniejsze wyspy do odwiedzenia podczas czarteru to Wippari Cay, Coco Plum Cay, Lark Cay, Lagoon Cay, South Water Cay i Hatchet Cay. Warto odwiedzić również trzy niesamowite atole – Glover’s Reef, Lighthouse Reef i Turneffe. Odkryj ten bogaty morski raj i pływaj wśród prawie pięciuset gatunków ryb, rekinów, płaszczek, niespełna stu rodzajów koralowców oraz delfinów.

Opowiedz nam o swoich marzeniach, zaproponujemy Ci najlepszą trasę po spokojnych wodach Belize.

Wynajem jachtu na Belize a dojazd

Do Belize najlepiej dolecieć samolotem do Belize City przez USA (np. Warszawa-Frankfurt-Huston-Belize City) Najkorzystniejszych lotów możesz szukać tutaj.

Bazy czarterowe znajdują się w mieście Placencia. Do Placencii z Belize City możesz dostać się busem lub samolotem na lotnisko w Placenii, skąd do mariny jest 5 minut jazdy taxi.

Sezon na czarter jachtów na Belize

Najlepszy czas na żeglowanie po wodach Belize to okres pory suchej tzn. od końca listopada do połowy kwietnia. Temperatury utrzymują się przez cały rok na stałym poziomie od 24° C do 30 ° C przy wiatrach od 15 do 20 węzłów z kierunków wschodnich. Otaczające rafy osłaniają żeglarzy od fal, dzięki temu nie ma tu mowy o chorobie morskiej.

Warto również rozważyć czarter jachtu w Belize w okresie od połowy kwietnia do połowy maja. Ceny jachtów w tym okresie są niższe a pogoda wciąż dopisuje.