Zaprowiantowanie jachtu przed rejsem

Zaprowiantowanie jachtu

Załoga skompletowana, jacht zarezerwowany, transport zorganizowany….
Pozostało zaopatrzyć jacht na Twoje wymarzone wakacje. Co należy kupić? gdzie? jak to wszystko dostarczyć na jacht? Są to bardzo ważne pytania. W końcu na wakacjach też trzeba jeść 🙂

Jak zrobić zakupy?

Zakupy w sklepie stacjonarnym

Zamawiamy taksówkę i jedziemy do najbliższego sklepu, robimy zakupy i wracamy również taksówką. Teoretycznie najtańszy sposób, ale pamiętajmy że to są wakacje. Czas poświęcony na pobyt w sklepie niestety je skraca. Istnieją dużo wygodniejsze rozwiązania. Od razu przychodzi nam do głowy myśl, że na pewno są dużo droższe… w ogólnym rozrachunku niekoniecznie. Podczas samodzielnych zakupów teoretycznie wybieramy sklep z rozsądnymi cenami… ale często zapominamy że musimy doliczyć koszt taksówki lub innego transportu.

Zakupy przez firmę czarterową

Zamawiamy zakupy przez firmę czarterową. Większość firm czarterowych współpracuje z lokalnymi sklepami i umożliwia zamówienie potrzebnych produktów według dostarczonej listy zakupów. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, wystarczy poinformować nas o tym fakcie po zarezerwowaniu jachtu. Prześlemy do uzupełnienia listę zakupów otrzymaną od firmy czarterowej. Za chwilę pojawi się myśl, że jest to kosztowna usługa. Nie do końca jest to prawda. Część sklepów zarabia na obrocie. Podczas weekendowej zmiany załóg w jednej tylko marinie chętnych na zakupy są dziesiątki jak nie setki załóg. Pozostałe sklepy doliczają dodatkową opłatę za dostawę. Jedynym minusem tego sposobu robienia zakupów jest brak możliwości wyboru konkretnego produktu, konkretnej marki, o konkretnym składzie. I tu z pomocą przychodzi nowa technologia.

Zakupy online

Zakupy online z dowozem na jacht na konkretny dzień i godzinę. Pomysł ten z roku na rok jest rozwijany w wielu regionach turystycznych w okolicach baz czarterowych. Co roku pojawiają się nowe sklepy pozwalające na zrobienie zakupów jeszcze przed rejsem. Wybieramy produkty na stronie internetowej sklepu. Każdy produkt posiada dokładny opis oraz zdjęcie. Dzięki temu dokładnie wiemy co kupujemy. Wybieramy konkretny termin dostawy, miejsce cumowania i nazwę jachtu a następnie płacimy bezpiecznie kartą płatniczą online lub gotówką przy odbiorze. Odbieramy jacht od firmy czarterowej i o wybranej godzinie przyjeżdża dostawa – szybko, sprawnie, bez utraty cennego czasu w sklepie.

Poniżej przedstawiamy aktualizowaną na bieżąco listę sprawdzonych sklepów online dostarczających zakupy „pod jacht” z podziałem na kraje i informacją o obszarach dostaw:

Obszar dostawy: Wszystkie mariny w Chorwacji


Obszar dostawy: Marina Zadar Tankerkomerc, Marina Dalmacija Sukošan, Marina Kornati Biograd na Moru

„Zakupy sprawiają przyjemność wyłącznie wtedy, kiedy nikt się nie spieszy. A gdy się ktoś spieszy, dokuczają jak wrzód w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.”

Stephen King

Obszar dostawy: Alimos Marina, Delta Marina, Agios Kosmas Marina, Lavrion Marina, Zea Marina, Glyfada Marina


Obszar dostawy: Port w Pireusie, Marina Delta, Marina Alimos, Port w Rafinie, Marina Flisvos, Marina Agios Kosmas, Marina Ateny, Marina Glyfada, Marina Zeas, Marina Lavrion, Marina Olimpijska, Marina Vouliagmeni, Marina Perame,