Czarter jachtów Karaiby

Czarter jachtów na Karaibach

Wakacje na żaglach w tropikach? Jeśli tak, to tylko na Karaibach! Niewielkie wyspy na Morzu Karaibskim to idealny kierunek na romantyczną wyprawę lub przygodę życia. Zapraszamy!

Dlaczego warto wybrać się na żeglowanie po Karaibach?

Niesamowite widoki, dziewicze wyspy prawie niezmienione przez człowieka, palmy kokosowe, z których uczynni tubylcy za niewielką opłatą zdejmą i rozłupią kokos, ciepłe powietrze i równie ciepła woda w morzu, bajeczne plaże – tak w skrócie wyglądają Karaiby. Kiedy pogoda sprzyja żeglowaniu, są prawdziwym rajem na Ziemi. Wakacje tutaj (warto zaplanować dwa tygodnie, żeby naprawdę nacieszyć się tym regionem i bez pośpiechu odwiedzić najważniejsze wyspy) to prawdziwe oderwanie od rzeczywistości i to pod wieloma względami.

Jak wygląda żeglowanie na Karaibach?

Wyspy otoczone rafami koralowymi i stosunkowo płytkie wejścia do marin gwarantują piękne widoki, ale potrafią utrudniać żeglowanie. Dlatego właśnie na Karaibach najlepiej jest wyczarterować katamaran, który ma mniejsze zanurzenie niż klasyczny jednokadłubowiec. Na takim statku jest też więcej miejsca, zmieści się np. odsalarka, bardzo przydatna do pozyskiwania słodkiej wody. Ponadto katamaran oznacza mniejsze kołysanie na całkiem sporych karaibskich falach. Biorąc pod uwagę, że często nocuje się tu na kotwicowisku, taki drobiazg może mieć całkiem duże znaczenie.

Oczywiście, jeśli ktoś chce, może wyczarterować klasyczną łódkę lub łódź motorową.

Kiedy jest najlepszy czas na czarter jachtu na Karaibach?

Na Karaibach nie ma znanych nam czterech pór roku, są tylko dwie – sucha i deszczowa. Deszczowa trwa od maja do października. O ile sam deszcz na Karaibach nie byłby dużą przeszkodą do żeglowania, bo cały rok są tam wysokie temperatury, to trzeba pamiętać, że pora deszczowa oznacza huragany, czasem bardzo niszczycielskie. Dlatego najlepszy czas na czarter jachtów na Karaibach to… nasza zima. Sezon na żeglowanie po Karaibach zaczyna się w listopadzie i kończy w maju. Co to oznacza? Można połączyć przyjemność czerpaną z żeglowania ze spędzeniem świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku w bardzo egzotycznej atmosferze.

Karaiby zaludnione są niesymetrycznie, najwięcej miejscowej ludności zamieszkuje zachodnie, zawietrzne strony wysp. Tam też znajduje się najwięcej kotwicowisk.

Wynajem jachtów na Karaibach – najpopularniejsze bazy czarterowe

Najpopularniejsze bazy czarterowe znajdują się na mniejszych i nieco rzadziej odwiedzanych przez turystów wyspach. To raj dla żeglarzy, nie tylko tych wpatrzonych w piratów z Karaibów.

Czarter jachtu Martynika, popularne bazy:

– Marina le Marin.

Czarter jachtu Gwadelupa:

– Marina Pointe-à-Pitre.

Czarter jachtów Grenada:

– Grenada Yacht Club,

– Port Louis Marina.

Czarter jachtów Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI):

– Scrub Island Resort Marina,

– Wickhams Cay II.

Czarter jachtów Antigua:

– English Harbour.

Czarter jachtów Saint Martin:

– Marina Fort Louis,

– Anse Marcel,

– Simpson Bay.

Czarter jachtów Saint Vincent:

– Blue Lagoon Marina

Czarter jachtów Saint Thomas:

– Compass Point Marina.

Wszystkie osoby chętne do żeglowania po Karaibach zachęcamy do kontaktu z nami. Pomożemy ustalić trasę rejsu, wyczarterować jacht i odpowiemy na wszystkie pytania. Kontakt do nas można znaleźć tutaj.

Czarter jachtów Karaiby – jak dostać się z Polski na wyspy karaibskie?

Karaiby to umowna nazwa wysp położonych na Morzu Karaibskim. Są nieduże i (poza kilkoma wyjątkami) raczej mało popularne. Najwygodniej dostać się na nie samolotem, ale o bezpośrednie połączenia z Polski trudno.

Część wysp karaibskich to terytoria zależne państw europejskich, jednak nie sięga tam strefa Schengen, do przekroczenia granicy niezbędny będzie paszport ważny (w zależności od wyspy) 90 lub 180 dni. Jedynie na Martynikę można się udać z samym dowodem osobistym, ale nie polecamy tego rozwiązania. Problematyczne może być przepłynięcie na inną wyspę.

Jeśli chodzi o ceny lotów, to warto sprawdzić, które wyspy, do których państw należą, z nich loty są najtańsze, np. na Barbados najlepiej polecieć z Wielkiej Brytanii, na Martynikę z Francji, na St. Martin z Francji lub Holandii.

Cała operacja wydaje się skomplikowana logistycznie, ale z pomocą naszej wyszukiwarki lotów na pewno uda się znaleźć idealne połączenie.